5 ویژگی یک کارآفرین موفق

5 ویژگی یک کارآفرین موفق

ویژگی های یک کارآفرین چیست که او را از سایرین متمایز می‌کند؟ شما یک ایده فوق‌العاده دارید. اکنون چه؟ چالش واقعی برای هر کارآفرین از ایده شروع نمی‌شود. این چالش در بدنه کسب‌وکار قرار دارد. بله شما می‌توانید به‌عنوان یک کارآفرین موفق باشید، اما این آسان نخواهد بود. شروع و اداره یک شرکت موفق آسان نیست.

استارتاپ‌ها همیشه سخت هستند؛ اما اگر شما رؤیاهای خود را دنبال نکنید، هرگز نمی‌دانید که آیا فرصتی برای موفقیت وجود دارد یا خیر. همه ما رؤیاهایی داریم. آن‌ها را جدی بگیرید. حقیقت تلخ این است که اکثر کارآفرینان موفق به بلند کردن و به پرواز درآوردن کسب‌وکار خود از زمین نمی‌شوند.

هر داستان دیوانه کننده یک کسب‌وکار موفق روی دیگری هم دارد. اگر از هر کارآفرین بزرگی در مورد ویژگی هایی که برای رسیدن به این نقطه داشته است بپرسید، احتمالاً او یکی از این نشانه‌ها را بیان می‌کند. ایران‌مدیر در ادامه مقاله شما را با ویژگی های یک کارآفرین آشنا می‌کند.

اجرا کردن ایده‌ها از ویژگی های یک کارآفرین است

برای استارتاپ‌ها اجرا می‌تواند همه‌چیز باشد. شما ممکن است بهترین ایده را داشته باشید و حتی برای آن هزینه مالی هم کرده باشید، اما اگر نتوانید آن را به‌خوبی رهبری کنید، کسب‌وکاری نخواهید داشت. داشتن یک ایده عالی کافی نیست.

ممکن است شما عالی‌ترین ایده‌ها را داشته باشید، اما اگر در اجرای آن ضعف داشته باشید، به‌زودی کسب‌وکار خود را از دست خواهید داد؛ و درنهایت غرق خواهید شد. شما برای موفقیت به یک ایده بکر نیاز ندارید. گوگل جستجوی هوشمند انجام می‌دهد؛ اما اولین موتور جستجو نبود.

ممکن است صدها نفر از مردم با شما ایده‌های مشابهی داشته باشند، اما در اجرای آن شکست بخورند. اگر شما چیزی که یک ایده را به یک کسب‌وکار پایدار تبدیل می‌کند را دارید، به کار خود ادامه دهید. ایده‌ها ارزان هستند، اما این اجرا است که اهمیت دارد.

یک کارآفرین به آنچه انجام می‌دهد و یا می‌خواهد انجام دهد، اهمیت می‌دهد.

اگر به‌اندازه کافی به محصول یا خدماتی که می‌خواهید به مردم ارائه دهید اهمیت نمی‌دهید، حتی آن را شروع هم نکنید. استارتاپ‌ها مسابقه سرعت نیستند. آن‌ها ماراتن هستند. اگر خدمات شما بیشتر از پول برای شما اهمیت نداشته باشد، نمی‌توانید کسب‌وکاری بسازید که دوام داشته باشد.

هر کارآفرین برای گذشتن از مرحله ایده و شروع کسب و کار، شدت، هدایت یا غلبه بر احساس تعصب در مورد ایده خود نیاز دارد. راه‌اندازی یک استارتاپ استقامت زیادی می‌خواهد؛ و می‌تواند شما را خسته کند. این کار پر از استرس و مجموعه‌ای از مراحلی است که باید پشت سر بگذارید. بسیاری از استارتاپ‌ها شکست می‌خورند. شما برای عبور از هر مانعی اول باید استارتاپ خود را دوست داشته باشید.

اگر در مورد انتخاب حرفه خود اشتیاقی ندارید، ممکن است بهتر باشد که همین‌الان منصرف شوید، چون استارتاپ شما هرگز طوری که باید پیش نمی‌رود. حل یک مشکل که شما عمیقاً به آن اهمیت می‌دهید، راه فوق‌العاده‌ای برای شروع یک شرکت است.

کارآفرین از پس شکست در زندگی و کسب‌وکار خود برمی‌آید

به تعبیر کن رابینسون: اگر برای اشتباه آماده نباشید، هرگز چیز خاصی به دست نمی‌آورید. کارآفرینان موفق می‌دانند که چطور ازپس شکست‌هایشان برآیند. شکست نشانه‌ای از مشکلات دائمی نیست، اما صرفاً یک مرحله از مسیر موفقیت است. کارآفرینان بزرگ این را می‌دانند؛ و توانایی حرکت فراتر از چالش‌های موقت را دارند.

درباره ریچارد برانسون مطالعه کنید. شما از تعداد کسب‌وکارهایی که او درگذشته تأسیس کرده است متعجب خواهید شد. احتمالاً در مورد محبوب‌ترین شرکت‌های او می‌دانید؛ اما این شرکت‌ها فراتر از آن چیزی است که شما می‌دانید. کسب‌وکارهای کنونی و گذشته او را بررسی کنید. همه آن‌ها در حال حاضر وجود ندارند؛ اما می‌توانند به شما ایده منصفانه‌ای در مورد پشتکار او و آنچه باعث شد او به بزرگی امروز شود، دهند.

یک کارآفرین در طول زندگی، یادگیرنده‌ی پرشور و شوقی است

به قول جیم ران: بر روی خودتان بیشتر از مقداری که بر روی کارتان کار می‌کنید، کار کنید. اکثر کارآفرینان موفق زمان قابل‌توجهی را صرف کار بر روی توسعه قابلیت‌های شخصی خود می‌کنند. هیچ قانون سنتی‌ برای موفقیت وجود ندارد. آنچه برای گوگل کار می‌کند، لزوماً برای یاهو کار نمی‌کند.

کارآفرینان بزرگ به‌طور مداوم یاد می‌گیرند که چطور می‌توانند کسب‌وکار خود را به‌تناسب زمان تنظیم و تغییر دهند تا با شرایط کنونی و آینده مرتبط بمانند. فرآیند کاوش، درک و حتی تست بر موضوعات مختلف، کارآفرینان را برای فرصت‌های نوظهور آماده می‌کند و به آن‌ها در تصمیم‌گیری در مورد کسب‌وکارشان کمک می‌کند.

وارن بافت ۸۰ تا ۹۰ درصد از روز خود را صرف خواندن صدها صفحه برای کسب دانش می‌کند تا در آنچه انجام می‌دهد بهتر باشد. صنعت او با اطلاعات پیشرفت می‌کند.

ریچارد برانسون هرگز به دانشگاه نرفت اما بعضی از غیرقابل‌انکارترین و موفق‌ترین شرکت‌های جهان را راه‌اندازی کرده است. هرگز یادگیری را متوقف نکنید؛ و سؤالات مهم بپرسید. در حال حاضر و حتی دهه آینده، این تنها راه حفظ ارتباط با مشتریان است. کارآفرینان در طول زندگی خود یادگیرندگان پرشوری هستند.

مدیریت ریسک از ویژگی های یک کارآفرین است

برای زندگی کاری خود حاضرید چه چیزهایی را از دست بدهید؟ یکی از بزرگ‌ترین ریسک‌هایی که اکثر کارآفرینان با آن روبرو هستند، تصمیم‌گیری برای ترک شغل برای دنبال کردن شغل رؤیایی خود هستند. وقتی به این مرحله می‌رسید، آیا می‌توانید این تصمیم را برای تمرکز بر چیزی که برای شما مهم است بگیرید؟ اکثر مردم نمی‌توانند این کار را انجام دهند. عدم اطمینان باعث می‌شود آن‌ها نتوانند ایده‌های کسب و کار خود را اجرایی کنند.

از ویژگی های یک کارآفرین تلاش برای محدود کردن ریسک‌های خود است؛ اما هنوز هم برای موفقیت هرروز ریسک‌هایی را به جان می‌خرد. اگر در محدود کردن ریسک‌های خود عملکرد بهتری دارید اما هنوز هم می‌توانید تصمیمات تغییردهنده زندگی و کسب‌وکار مهمی بگیرید، کارآفرین خوبی خواهید بود.

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *