زندگی‌نامه جول اوستین

زندگی‌نامۀ جول اوستین

جول یا جوئل اوستین (جول اسکات اوستین – joel osteen) یک واعظ و مبلغ مذهبی، نویسنده و سخنران تلویزیونی مشهور است. در زندگی‌نامۀ جول اوستین اطلاعات مفصلی راجع‌ به کودکی، زندگی، حرفه، شغل و دوره‌هایش آمده است. جول اوستین خیلی سریع به یک سخنران قدرتمند و یکی از افراد موفق جهان بدل شد.

لبخند معروف جول استین که برند شخصیتی جول اوستین نیز شده است و روایت‌های شفاهی زیبایش باعث شده تا قلب 7 میلیون انسان را در سراسر دنیا به دست آورد. او یک مبلغ مذهبی است که در تلویزیون برنامه دارد و همچنین کشیش کلیسای لیک‌وود می‌باشد.

او معمولاً در استادیوم‌ها و اماکن ورزشی سخنرانی می‌کند. اوستین یک واعظ معمولی نیست. چهرۀ جذابی دارد و پیام‌های او این چنین هستند: «از تمام پتانسیل خود در زندگی استفاده کنید»، «پیروزمندانه زندگی کنید» و «لحظات سرنوشت ساز را از دست ندهید». او خیل عظیمی از مخاطبان را محصور خود می‌کند، از همین رو می‌توان او را یک خطیب مذهبی تاثیرگذار در نظر گرفت.

بعد از آنکه جول اوستین از ادامه تحصیل در دانشگاه منصرف شد، تا زمان مرگ پدرش در تلویزیون مشغول به کار بود. کتاب های جول اوستین جایگاه آثار او را در لیست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز نیز جای داد و بیش از 3 میلیون نسخه از آن‌ها در سراسر جهان فروخته شد. آقای جول اوستین مخالفانی نیز دارد که ادعا می‌کنند که موعظه‌های او در رابطه با «فراوانی نعمات» برخلاف افکار و آموزه‌های دینی و مسیح می‌باشد. این رهبر مذهبیِ مثبت‌گرا، بر بزرگترین تجمع کلیسایی آمریکا، یعنی کلیسای لیک‌وود در هوستون، رهبری می‌کند.

کودکی و سال‌های اولیۀ زندگی

جول اسکات اوستین، فرزند جان و دلورس اوستین می‌باشد که در هوستون تکزاس به دنیا آمد. او یکی از پنج فرزند این زوج می‌باشد. به هنگام تولد جول، پدرش کشیش یک کلیسای جنوبی بود و همچنین یکی از بنیانگذاران «کلیسای لیک‌وود» می‌باشد. او در دانشگاه اورال رابرتس تحصیل کرد، اما فارغ‌التحصیل نشد و در سال 1981 از آن‌جا انصراف داد تا در آژانس تلویزیونی پدرش کار کند و در برنامۀ مذهبیِ محلیِ هوستون فعالیت نماید.

رستگاری و عشق خدا یک نعمت است. شما نباید آن را به دست آورید. باید دریافتش کنید –جول اوستین

حرفه و مخالفین جول اوستین

در سال 1992، کلیسای لیک‌وود از او دعوت کرد تا به عنوان یکی از شش عضو هیئت کشیشان در مراسمی حضور یابد.
در سال 1999 پس از مرگ ناگهانی پدرش، او به عنوان کشیش کلیسای لیک‌وود منصوب شد. درست یک هفته قبل از مرگ پدرش اولین موعظه خود را در زندگی انجام داد.

در سال 2004 کتاب «اکنون به بهترین زندگی دست یابید: هفت گام برای زندگی کردن با تمام ظرفیت‌ها» که جزو یکی از شناخته شده‌ترین آثارش محسوب می‌شود، را چاپ کرد.

جول اوستین و بسیاری از پرسنل کلیسای لیک‌وود در سراسر کشور سفر کردند و برنامه‌های بزرگی اجرا نمودند. در سال 2008، او کلیسای لیک‌وود را به مرکز کُمپک منتقل کرد که قبلاً استادیوم تیم بسکتبال هوستون راکتس بود.

همچنین در سال 2007 این تور را در کشورهای مختلفی همچون انگلستان، ایرلند شمالی، اسرائیل و کانادا ادامه داد. در همان سال، دومین کتابش را با عنوان «خویشتن بهتری داشته باشید: 7 راهکار برای بهبود زندگی روزمره» چاپ کرد.

جول اوستین در سال 2007، برای اولین بار یک بخش 12 دقیقه‌ای با عنوان «جوئل اوستین به منتقدان خود پاسخ می‌دهد» در برنامۀ تلویزیونی معروف «60 دقیقه» پخش شد. در این زمان مشخص شده بود که شیوۀ آموزش او نامتعارف می‌باشد. این برنامه خیلی زود مخاطبین جول اوستین را چند برابر کرد.

جول اوستین در سال 2008 کتاب «خواندنی‌های روزمره برای اینکه خویشتن بهتری داشته باشیم: 90 راهکار برای بهبود زندگی روزمره» را نوشت. یک سال بعد، کتاب دیگری با عنوان «زمان شما فرا رسیده است: ایمان خود را فعال کنید، به رویاهای خود دست یابید و محبت خدا را نسبت به خود افزایش دهید» منتشر کرد.

در سال 2001، جول اوستین در برنامۀ پیرس مورگان حضور یافت و برای اولین بار اعلام داشت که هرگز در دانشکدۀ الهیات تحصیل نکرده و هیچ مدرک تحصیلی در این زمینه ندارد.

در سال 2013، مخالفین مذهبی جول اوستین به طور گست رده‌ای او را مورد حمله قرار دادند و خیلی زود جول اوستین را یک شیاد خطاب کردند.

بسیاری از فرزندان واعظان جزو یاغی‌ترین و سرکش‌ترین کودکان دنیا هستند. من هرگز این گونه نبودم. –جول اوستین

«اکنون به بهترین زندگی دست یابید: هفت گام برای زندگی کردن با تمام ظرفیت‌ها» برای اولین بار در اکتبر 2004 منتشر شد و در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز جای گرفت. اولین کتاب او به عنوان یکی از برجسته‌ترین آثارش نیز شناخته می‌شود.

پس از انتشار این اثر، به او لقب یکی از «ده فرد جذاب» را دادند و حتی کاندیدای سابق ریاست جمهوی، جان مک‌کین، او را الهام‌بخش توصیف کرد. همچنین این کتاب سریع‌ترین فروش را در تاریخ کتاب‌های غیر داستانی داشته است.

در سال 2007، او «خویشتن بهتری داشته باشید: 7 راهکار برای بهبود زندگی روزمره» را نوشت که آن نیز در زمرۀ پرفروش‌ها قرار گرفت و در چاپ اول بیش از 4 میلیون نسخه از آن فروش رفت. این کتاب نیز به عنوان شاهکاری شناخته می‌شود که شهرت زیادی برای جوئل به ارمغان آورد.

جوایز و دستاوردهای جول استین

او از سوی ABC NEWS در لیست ده چهرۀ شاخص سال 2006 قرار گرفت. اما بی شک بزرگترین افتخار جول استین خطابه های شورانگیز اوست. سخنرانی های جول استین که به صورت خطابه های تلویزیونی اجرا می شود، بیش از 7 میلیون تماشاگر در هفته دارد و در ماه بیش از 22 میلیون نفر در 100 کشور جهان بیننده ثابت سخنرانی های جول استین هستند.

در سال 1987 جول اوستین با یکی از همکاران خود در کلیسای لیک‌وود به نام ویکتوریا اوستین ازدواج کرد. خانواده اوستین دو فرزند دارند به نام های جاناتان و الکساندرا. او در کنار همسرش ویکتوریا اوستین و فرزندانش زندگی آرامی را تجربه می کند.

او در طی مصاحبه‌ای با CNN علناً اعلام کرد که با ازدواج همجنسگرایان مخالف است و اشاره داشت که طبق متون مذهبی، ازدواج افراد همجنس با یکدیگر «گناه» محسوب می‌شود. اگرچه او سخنرانی مذهبی انجام می‌دهد و توانست جایگاه پدرش را در کلیسای لیک‌وود به دست آورد، اما هرگز در رشتۀ علوم مذهبی یا الهیات تحصیل نکرده است.

در سال 2013، اوستین به طور گسترده‌ای مورد حمله قرار گرفت و از او به عنوان یک شیاد یاد شد. این پدیده را «نظریۀ توطئۀ جوئل هاستین» می‌نامند. این کشیش و واعظ معروف بیش از 90 میلیون دلار خرج بازسازی کلیسای لیک‌وود کرد و آن را گسترش داد به نحوی که هم‌اکنون پذیرای 16 هزار نفر می‌باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *