زندگی‌نامه تی هارو اکر

زندگی‌نامه تی هارو اکر

تی هارو اکر نویسندۀ کتاب «رازهای یک ذهن میلیونر» است که یک پدیده در دنیای نشر کتابهای موفقیت جهان محسوب می‌شود و در همان هفته اول در لیست نیویورک تایمز، وال‌استریت ژورنال، یو.اس.اِی تودی و چندین لیست ملی دیگر در صدر قرار گرفت.

تی هارو اکر رئیس‌ موسسۀ آموزشی « اوج عملکرد » است که یکی برنامه‌های رو به رشد در رابطه با « موفقیت فردی » در آمریکای شمالی است. او به طور مرتب در این زمینه فعالیت می‌کند و جلسات سخنرانی او معمولاً 2000 نفر مخاطب دارد. او در این جلسات در رابطه با برنامه‌ها و مسائل پیرامون اذهان میلیونر صحبت می‌کند.

تی هارو اکر | حرف زدن بی فایده است!

تی هارو اکر را به عنوان یکی از معروف‌ترین مجریان در آمریکای شمالی می‌شناسند. انرژی بالا و گزیده‌گویی او مخاطبان را محصور می‌کند. او از تکنیک‌های خاصی استفاده می‌کند تا افراد را درگیر کند و سرعت آموزش را افزایش بخشد.

با افزایش سرعت، فرد، مطالب بیشتری را به خاطر می‌سپارد و بدین ترتیب بهترین نتیجه به دست می‌آید. تغییری که در افراد شکل می‌گیرد، آنی و دائمی است. شعار تی هارو اکر این است: «حرف زدن بی‌فایده است». او مردم را سریعاً به عمل در دنیای واقعی وا می‌دارد تا موفقیت را به دست آورند. بیش از 250 هزار نفر از سراسر دنیا آمده‌اند تا در سمینارهای تی هارو اکر شرکت کنند. سمینارهای تی هارو اکر زندگی افراد را تغییر می‌دهد.

زندگی تی هارو اکر از کودکی تا بزرگسالی

تی هارو اکر که یک میلیونر معروف و نویسنده موفق است، در تورنتو، انتاریو کانادا به دنیا آمد و کودکی خود را در آن‌جا سپری کرد. تی هارو اکر پسر یکی از مهاجران اروپایی بود که به هنگام نوجوانی با پرداخت تنها 30 دلار به آمریکا مهاجرت کرد ؛ تی هارو اکر از 13 سالگی شروع به کار کرد، هارو اکر کار خود را با تحویل روزنامه و فروش بستنی اسکوپی و کتاب در نمایشگاه شروع کرد و حتی درساحل دریا لوسیون برنزگی می فروخت و پس از چندی سعی کرد رویای میلیونر شدن خود را تحقق بخشد. چندین کمپانی و مغازه راه‌اندازی کرد.

در این زمان او هنوز موفق نشده بود. مغازه‌های او محصولات تناسب اندام می‌فروختند و از این طریق توانست میلیون‌ها دلار درآمد کسب کند اما به دلیل مدیریت نامناسب تمام دارایی خود را از دست داد. به همین دلیل روابط افراد ثروتمند با پولشان را آنالیز کرد که موجب شد به نظریه‌هایی دست یابد. امروز او از این نظریه‌ها در کتاب‌ها و سخنرانی‌های خودش استفاده می‌کند.

نظریه تی هارو اکر به منظور فعال‌سازی ذهن میلیونر خویش

تی هارو اکر به کارهای زیادی دست زده بود و در انواع مشاغل کار کرده بود اما علیرغم همه سخت کوشی خود نتوانسته بود به موفقیت دست یابد. تی هارو اکر پس از سالها تلاش و سرخوردگی، بالاخره توانست پول زیادی به دست آورد. تی هارو اکر اولین فروشگاه وسایل تناسب اندام (وسایل ورزشی) را در آمریکای شمالی تاسیس کرد و تنها در مدت 2 سال و نیم توانست کسب و کارش را به 10 فروشگاه گسترش دهد.

پس از آن، تی هارو اکر بخشی از شرکتش را به شرکت فورچون 500 فروخت. تی هارو اکر با فروش این بخش توانست به رویای دیرینه خود یعنی میلیونر شدن دست یابد. اما به دلیل سرمایه گذاری ضعیف و هزینه های بدون کنترل، تی هارو اکر دوباره به ارزش دارایی خالص و اصلی خود بازگشته بود و در کمتر از 2 سال پولش تمام شد و در همین زمان بود که تی هارو اکر نظریاتش را در رابطه با احساس و ذهن افراد با پول شکل داد.

تی هارو اکر متوجه شد هر کسی یک «ترموستات داخلی پول» دارد. ترموستات داخلی پول، همان طرحی است که هر‌کس در ذهنش درباره پول دارد و هرکسی تا به حال به یک نقطه مالی خاص دست یافته است. عمیق ترین کشف او این بود که طرح کلی پول می توانست متفاوت باشد. تی هارو اکر با استفاده ازقواعد و تمرین هایی که در کتاب اسرار ذهن میلیونرها بیان نمود، طرح کلی اش را تغییر داد تا هم بتواند به موفقیت دست یابد و هم آن را حفظ کرده و رشد دهد و به یک مولتی میلیونر تبدیل شود.

تی هارو اکر در تمام سال هایی که زحمت می کشید و تلاش می کرد، با خود عهد کرده بود که ثروتمند شده و به دیگران هم برای رسیدن به ثروت کمک کند. او به عهدش وفادار ماند. تی هارو اکر زندگی بیش از 1/5میلیون نفررا متحول کرده است و به آنها کمک کرده تا به هدف خود یعنی داشتن استقلال مالی نزدیک شوند و از نظر مالی مستقل شوند.

نظریه تی هارو اکر درباره داشتن انگیزه دائمی

سئوالی که در سراسر دنیا شاگردانم از من می‌پرسند، خیلی ساده اما قدرتمند است: چگونه به خودم انگیزه بدهم؟ جواب آن در یک کلمۀ سه حرفی خلاصه می‌شود: چرا؟ بسیاری از افراد انگیزه ندارند چون درون آن‌ها چرا وجود ندارد. آن‌ها دلیلی برای با انگیزه بودن ندارند. برای داشتن انگیزه دائمی باید در هر لحظه چرایی خود را از ادامه زندگی خود بدانید.

اگر می‌خواهید میوه را تغییر دهید، ابتدا باید ریشه را عوض کنید. اگر می‌خواهید آنچه که آشکار است را تغییر دهید،ابتدا باید نهان را عوض کنید.

اگر دوست دارید فقط کارهای آسان را انجام دهید، زندگی‌تان سخت خواهد بود. اما اگر کارهای سخت را انجام بدهید، زندگی آسان خواهد بود.

اگر احساس ناامنی می‌کنید، بدانید که باقی دنیا هم این چنین است. رقابت را زیاد جدی نگیرید و خود را دست کم نگیرید. شما بهتر از آن چیزی هستید که فکرش را می‌کنید.

افراد موفق ترس دارند، افراد موفق شک دارند و افراد موفق نگرانی دارند. اما اجازه نمی‌دهند این احساسات مانع آن‌ها شود.

به خاطر داشته باشید که یا شما پول را کنترل می‌کنید، یا پول شما را کنترل می‌کند.

پول، آزادی می‌آورد. آزادی برای خرید آنچه می‌خواهید و آزادی برای انجام دادن کاری که می‌خواهید. پول به شما کمک می‌کند تا از چیزهای بهتری در زندگی لذت ببرید و به دیگران نیز کمک کنید. بالاتر از همه اینها، داشتن پول به شما این امکان را می‌دهد که انرژی خود را صرف نگرانی درباره نداشتن پول نکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *